FORTEKRYL VOSKOVÝ OLEJ

9,25 22,50  vrátane DPH

FORTEKRYL voskový olej

olej s prídavkom prírodných voskov určený na ochranu dreva v interiéri a exteriéri

Oblasť použitia

FORTEKRYL voskový olej je vodou riediteľná náterová hmota na báze prírodných voskov a emulgovaného ľanového oleja, obsahujúce veľmi jemné, vysoko transparentné pigmenty a účinné UV filtre, ktoré ochránia drevo pred poveternostnými vplyvmi aj slnečným žiarením. Nátery vykazujú trvalo vysokú elasticitu a vodoodpudivosť, výborné penetračné vlastnosti. Na dotyk FORTEKRYL voskový olej vytvára príjemnú, hodvábne matnou štruktúru s hĺbkovou ochranou dreva. Je určený na povrchovú úpravu tvrdého aj mäkkého dreva, ako je napríklad drevené obloženie, nábytok, schodiská, trámy, stropy, ale aj drevené terasy, pergoly, záhradný nábytok a podlahy z tvrdých alebo tropických drevín. Bezfarebný FORTEKRYL voskový olej možno tónovať do 46 odtieňov podľa vzorkovnice FORTEKRYL.

Spracovanie

FORTEKRYL voskový olej sa nanáša štetcom na suchý (vlhkosť dreva nesmie presahovať 15%), obrúsený, prípadne penetrovaný podklad, zbavený brúsneho prachu, mastných a iných nečistôt. Vonkajšie podlahy a miesta vystavené vlhkému prostrediu je vhodné ošetriť jedným náterom FORTEKRYL napúšťadlo na drevo. Pred a počas aplikácie je potrebné obsah dôkladne premiešať. FORTEKRYL voskový olej sa nanáša v 2-3 vrstvách s intervalom medzi nátermi 12-24 hodín (20-25 ° C). FORTEKRYL voskový olej sa nanáša rovnomerne v smere vlákien. Prebytočný olej je potrebné votrieť do dreva alebo ho odstrániť z jeho povrchu (zotretím štetcom alebo handričkou). Pred každou nasledujúcou vrstvou je vhodné náter prebrúsiť jemným brúsnym papierom č. 200-240. Náter je úplne zaschnutý po 24 hodinách a je aj s opatrnosťou pochôdzny. V prípade podláh odporúčame plne mechanicky zaťažovať až po 10 dňoch od náteru (zaťaženie a manipulácia s nábytkom). Nižšia teplota a vyššia relatívna vlhkosť vzduchu predlžujú dobu schnutia. Odporúčaný počet vrstiev pre regeneračné nátery je 1-2 vrstvy, pre nátery doteraz nenatretého dreva 2-3 vrstvy.

Katalógové číslo: - Kategórie: ,

Ďalšie informácie

Olej

0,7kg bezfarebný 8.86 €, 1,8kg bezfarebný 19.82 €, 0,7kg teak 8.86 €, 1,8kg teak 19.82 €, 0,7kg orech 8.86 €, 1,8kg orech 19.82 €, 0,7kg palisander 8.86 €, 1,8kg palisander 19.82 €